حمایت از کودکان نیازمند

هدف از برگزاری این طرح این است ، که تمام کودکان زیر 15 سال در این موسسه شناسنامه دار می شوند و مشخصات فردی آنها بر روی کارتی عکس دار نوشته می شود.

نمایشگاه های صنایع دستی

برای حمایت از کودکان نیازمند ، نمایشگاه هایی را برگزار می نماید و از هنرمندان ، دعوت به عمل می آورد تا تولیدات هنری خود را به معرض نمایش بگذارند.

بیمه ی عمر کودکان تحت پوشش :

موسسه خیریه مهرآرا شمال در گامی نو به منظور حمایت از کودکان تحت پوشش خود طرح های اکرام ایتام را با ارائه بیمه های عمر و سرمایه گذاری برگزار می نماید.

اشتغال زایی برای مددجویان

موسسه رشته های صنایع دستی را به مددجویان آموزش می دهد و موارد مصرفی و اولیه را در اختیار آنان می گذارد و تولیدات را به فروش می رساند .

تهیه و توزیع سبد کالا به مددجویان :

موسسه همه ساله در آستانه سال جدید و همچنین در ماه مبارک رمضان ، اقدام به توزیع سبد کالا میان مددجویان تحت پوشش خود می نماید.

معرفی مددجویان به بازار کار

یکی از مهمترین اقدامات این موسسه ، معرفی مددجویان جویای کار به مراکز طرف قرارداد جهت معرفی به واحدهای شغلی می باشد.

آموزشگاه قالی بافی

قالی یا قالین فرش ، نوعی گستردنی بافته شده از الیاف پنبه ، پشم و در بعضی موارد ابریشم است که معمولا برای پوشش زمین به کار می رود. از آنجا که قالی و فرش همیشه از نقش های زیبا برخوردار گشته اند ، امروزه به جنبه تزئینی آن نیز هم توجه می شود. قالی در بعضی از شهرهای ایران بافته می شود که به 2 روش فارسی و ترکی می باشد و با شرایط زمانی و مکانی ، نوع طرح نیز متفاوت می باشد. فرش ایران دارای تاریخی بسیار طولانی است ، در ایران از دیرباز بافتن انواع فرش متداول بوده و انگیزه ای اجدادی داشته است. به نوشته ی مورخان ، جهانگردان ، جنگجویان و آثار مکشوفه از گذشتگان گویای آن است که فرش بافی به صورت هنری دستی ، مردمی ، روستایی و عشایری در ایران سابقه بس دراز دارد. هنر فرش بافی و قالی بافی که از هنرهای بومی ایرانی است ، دارای پشتوانه ای دوهزار ساله در ایران است که تجارب بی شماری شناخت را به همراه داشته که دانستن آنها باعث پیشرفت قابل توجهی در هنر بافت فرش خواهد بود.

آموزشگاه چهل تکه

یکی از اصلی ترین بخش های درگیر ذهن مارو دکوراسیون و زیبایی منزل است. اینکه بتوانیم دکوراسیونی هماهنگ و متناسب داشته باشیم و خوب اجزا رو در کنار هم بچینیم و ترکیب کنیم خیلی مهم است. چهل تکه هم از آن دسته لوازم خانگی است که می تواند مکمل خوبی برای رنگهای به کار برده شده در مبلمان و دیوار و فرش و بطور کلی چیدمان منزل باشد. یکی از صنایع دستی ایران و جهان ، چهل تکه دوزی است. در چهل تکه دوزی ، قطعات رنگارنگ پارچه در اندازه های مختلف به یکدیگر دوخته می شوند . از آنجا که تکه های بسیار پارچه در کنار هم قرار می گیرند ، به آن چهل تکه می گویند. کاربرد چهل تکه در درست کردن وسایلی نظیر کاف ، روتختی ، کوسن و پرده است ، جاذبه یک اثر چهل تکه در رنگارنگی و تنوعی که در پارچه ها به کار رفته است . هم اکنون تکه دوزی به 2 روش دست و چرخ تقسیم میشود. در هر 2 روش پارچه ای رنگی ، که تاکید می شود از جنس خالص باشند و از پیش از دوخت کامل می شود تا از پابت بودن رنگ و شکل آن اطمینان حاصل شود و سپس اتو می شوند و مورد استفاده قرار می گیرند.

آموزشگاه کاشی معرق

کاشی معرق یا سرامیک شکسته هنر بسیار زیبایی است که از قدیم در میان ایرانیان رواج داشته و اکنون نیز طرفداران بسیاری را به خود جلب نموده است.لازمه ی این هنر،علاوه بر آموزش،خلاقیت و همینطور صبر و دقت زیاد است.اگر به درست کردن پازل و کارهایی از این قبیل علاقه دارید،مطمئن باشید که در این هنر موفق میشوید.چرا که این تکنیک و کنار هم قرار دادن کاشی ها دقیقاً مثل درست کردن و کنار هم قرار دادن قطعات پازل است.با این تفاوت که طرح،رنگ بندی و درست کردن قطعات پازل هم به عهده خود شما خواهد بود. معرق کاری عبارت است از قطعه های بریده شده کاشی که نقوش نقوش مختلف را از رنگ های متفاوت تراشیده و در کنار یکدیگر قرار داده و به شکل های قطعاتی بزرگ درآورده ، و روی دیوار و یا در جاهای دیگر نصب می کنند. این نقوش گاهی از نقش های مختلف مانند گل و بوته سازی اسلیمی ، که هر کدام جداگانه می توانند بنایی را زینت بخشند ، الهام می گیرد. این هنر ، قابلیت اجرا روی طیف گسترده ای از سطوح مختلف را دارد از جمله : تابلوهای تزیینی ، میز ، قاب عکس و . . .

خدمات آنلاین

مراحل استفاده از سامانه آنلاین موسسه خیریه مهر آرا شمال

1.

عضویت در سایت

با عضویت در سایت از تمامی قابلیت هایی که برای شما خیرین مجترم طراحی شده استفاده نمایید.

2.

انتخاب فرزند معنوی

برای شما بخشی تعبیه شده که می توانید لیست افراد نیزمندی که موسسه شناسایی کرده را مشاهده و از مشکلات آنها آگاه شوید.

3.

پرداخت آنلاین کمک های نقدی

برای سهولت مدیریت پرداخت های شما ، سامانه پرداخت آنلاین ، یاد آور ، گزارشات و پیگیری آنلاین وضعیت کودک معنوی شما پیاده سازی شده است.