حبیب‌الله مسعودی فرید ظهر امروز در مراسم افتتاح نخستین خانه توانمندسازی اجتماعی روانی کودک (تارک) مازندران در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در این شهرستان اظهار کرد: 650 مرکز نگهداری در کل کشور فعالیت دارد که 615 مرکز توسط خیران و بخش غیردولتی مدیریت می‌شود.

وی با اشاره به اینکه 50 سال پیش، 12 هزار کودک زیر 18 سال در پوشش بهزیستی بودند و اکنون به 10 هزار و 200 نفر رسیده است، افزود: سبب این امر فعالیت در حوزه فرزندخواندگی و ... است، لذا غیر از 10 هزار و 200 کودک زیر پوشش مراکز، 16 هزار نفر در خانواده‌ها زندگی می‌کنند. 

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور تصریح کرد: سیاست اصلی سازمان پس از تصویب قانون سال 92 توجه به فرزندخواندگی بوده که هرساله شاهد افزایش 30 درصد فرزندخواندگی در کشور هستیم. 

مسعودی خاطرنشان کرد: در ایجاد خانه توانمندسازی اجتماعی روانی کودک (تارک) به دنبال توانمندسازی جسمی و روانی، تحصیلی و اشتغال این کودکان برای آینده‌ای روشن‌تر هستیم.   

وی با اشاره به اینکه به دنبال سیستمی‌کردن پرداختی سرانه کودکان زیر پوشش مراکز نگهداری هستیم، ادامه داد: با سیستمی‌شدن پرداختی به محض واریز اعتبار از خزانه به سازمان همانند پرداخت مستمری در حوزه توان‌بخشی سازمان، به این مراکز پرداخت می‌شود. 

* اجرایی‌شدن سیاست توسعه سلامت در سازمان بهزیستی

این مسؤول از اجرایی‌شدن سیاست توسعه سلامت و تجمیع خدمات اجتماعی در سازمان بهزیستی خبر داد و یادآور شد: با اجرای این برنامه به دنبال افزایش بهره‌وری و پوشش خدمات اجتماعی در کشور در راستای منویات مقام معظم رهبری در خصوص بهره‌وری سیستم و استفاده از ابتکارات و ظرفیت داخلی هستیم. 

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: این راهبرد اساسی و کلی است که در صورت اجرا شامل همه گروه‌های مربوط به سازمان بهزیستی با نیازهای ویژه و خاص مثل مراکز نگهداری، بچه‎های کار و زنان سرپرست خانوار شده تا بیشتر از خدمات اجتماعی در کشور بهره مند شوند.

اشتراگ گذاری: